باکس سرچ گوگل را با آدرسبار اشتباه نگیرید

برایم جالب است که بسیاری از کاربران اینترنت از جمله بسیاری از دانشجویانی که در محیط دانشگاه می بینم باکس جستجوی گوگل را با نوار آدرس مرورگر اشتباه گرفته اند.
چند روز پیش در کافی نت دانشگاه دوستی را دیدم که به دوست دیگر می گفت سایت دانشگاه باز نمی شود و صفحه ی گوگل را نشان می داد که با آنکه عبارت "دانشگاه رازی کرمانشاه" را وارد کرده بود و دکمه ی جستجو را کلیک کرده بود اما نتیجه ای از طرف گوگل نمایش نمی داد و در واقع دلیل این امر آن بود که اغلب در ایران هنگام استفاده از اس اس ال (https) سایت ها به کندی بالا می آیند و سایت گوگل نیز از این قضیه مستثنی نیست و این یک امر عادی است که گاهی حتی سایت گوگل هم به این دلیل در ایران باز نمی شود.
اما برای من این سوال وجود دارد برای باز کردن سایت دانشگاه اینکه یک بار سایت گوگل را باز کنیم، سپس یک عبارت (نسبتا بلندتر از آدرس مستقیم خود سایت) را تایپ کنم و منتظر بالا آمدن نتایج بمانیم و بعد روی نتیجه ی مورد نظر کلیک کنیم راحتتر است یا اینکه داخل آدرس بار مثلا تایپ کنیم "razi.ac.ir" و دکمه ی اینتر را بزنیم؟ آیا حفظ کردن این عبارت واقعا اینقدر سخت است؟
زمانی برای کار با کامپیوترهای تحت داس یا یونیکس لازم بود برای یک کار کوچک چندین خط کد بدون کوچکترین خطای املایی و با قاعده ی خاصی تایپ شود اما امروزه کامپیوترها به سمتی رفته اند که ما را روز به روز راحت طلب می سازند تا جایی که گاهی یک رفتار آنقدر به عادت تبدیل می شود که برای حل یک مساله حتی ساده راهی دیگر (جز راهی که به آن عادت کرده ایم) نمی شناسیم.


--------------------------------------
منبع: raziclimate.ir